Polski

Co wyróżnia butikowe marki gitarowe?

Autor: Leoni Moreno

Ilekroć nadchodzi czas na zakup nowej gitary, zawsze rozważamy zakup znanej marki, która zapewni, że mamy w rękach produkt wysokiej jakości. Ale większość ludzi zapomina o całym świecie marek butikowych, które zmieniły sposób, w jaki wielu artystów patrzy na rynek i swoje instrumenty. Posiadanie produktu na zamówienie to świetny sposób na zrobienie kolejnego kroku w swojej kolekcji i pewność, że posiadasz przedmiot, który nie był produkowany partiami, ale starannie zaprojektowany i wykuty zgodnie z Twoimi specyfikacjami i gustem. Porozmawiajmy więc o tych markach i o tym, jak ta nisza wpływa na rynek.

Słowo Boutique pochodzi etymologicznie od homonimicznego francuskiego słowa i ma swoje korzenie związane z hellenistyczną greką. Jego tłumaczenie dosłownie oznacza „Sklep” lub, jak u Greków, „Magazyn”. Obecnie termin ten jest używany w odniesieniu do marki lub zakładu produkującego niewielką gamę wytwarzanych produktów, które nie są magazynowane ani wysyłane, ale skrupulatnie badane, projektowane i wytwarzane zawsze, gdy istnieje zapotrzebowanie.

Tył Jamesa Tylera Studio Elite HD Burning Water

W świecie gitar niektóre pionierskie marki zaczynały jako małe sklepy, które pod koniec dostarczały wysokiej klasy instrumenty, takie jak Suhr, PRS i James Trussart. Wszystkie te marki mają ponad 40-letnią historię i dlatego przeformułowały rynek za pomocą gitar i późniejszego sprzętu, z wyprodukowanymi dziełami sztuki, które wykluczały pierwszeństwo wielkich marek „bezdusznego” produktu.

Głównym tego powodem jest to, że cały proces tworzenia ręcznie wykonanej gitary jest dziełem rzemieślniczym. Każdy etap jest starannie dopracowany, aby zapewnić ich rolę w komponowaniu większego obrazu. Twierdzenie, że gitara rzemieślnicza będzie miała gorszą jakość w porównaniu z instrumentem przemysłowym, nawet mniejszych marek, jest błędnym stwierdzeniem. Dzieła wykonane przez te butiki są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także zaprojektowane w imię jakości, a nie ilości. Możemy to dostrzec na przykład w jakości materiałów, które są ręcznie dobierane, badane i opracowywane w różny sposób dla każdego projektu.

To nie tylko dodaje zupełnie innej wartości do produktu, ale gwarantuje, że ich wiedza, doświadczenie i precyzja są drukowane w całym procesie i mogą być powielane w ich seriach. Od pedałów, wzmacniaczy, kostek i całego stosu materiałów, które są umieszczane na twoim instrumencie. Zapewnia to również, że nie tylko najdroższy lub ten z największą liczbą komponentów wymaga największej inwestycji i uwagi, ale nawet ich początkowe rzemiosło i niedrogi sprzęt będą tak samo korzystne jak inne.

Możliwość rozwijania rynku dystansowego dla wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć swoją kolekcję (lub rozpocząć ją), to kolejny świetny sposób na dodanie wartości, a przede wszystkim wyrafinowania do swoich dzieł sztuki. Pomysł kupowania tylko gitary, wybierania koloru i stylu, który zapewnia wygodę, zostaje odnowiony. Wybierając butikową markę, wybierasz nie tylko zmontowany instrument, który jest produkowany w tysiącach.

Music Man JP6 Dargie Delight I znaczniki progów

Prosisz o nowe stworzenie, coś, co będzie wyjątkowe i wykiełkuje z tego nowe życie. Mając to na uwadze, możemy zrozumieć, że wszystkie te szczegóły, linie, śruby, progi, przełączniki i inne elementy są skrupulatnie wybierane, planowane i opracowywane tak, aby pasowały do ​​końcowego elementu. Dbałość o cały proces sprawia, że ​​projekt wygląda jak żywy. Większość rzemiosła nie jest wykonywana przez maszyny, ale przez zestaw rzemieślników, którzy dbają o to, aby wydrukować ich jakość na każdym procesie.

To kolejny powód, który sprawia, że ​​każda kreacja jest wyjątkowa. Nie tylko personalizacja pozwala mieć instrument, który odpowiada Twoim potrzebom jako artysty, ale przede wszystkim dlatego, że zamówienie, które złożyłeś, było wyjątkowe. Szanse na posiadanie drugiego egzemplarza takiego jak Twój są bardzo niskie z dwóch powodów.

Jak wspomniano wcześniej, nie otrzymujesz produktu magazynowego, który został skatalogowany zgodnie z jego kształtem, materiałem lub kolorem. Proces rzemieślniczy koncentruje się na rozwoju tylko wtedy, gdy pojawia się zamówienie, więc to pierwszy powód, dla którego jest to tak wyjątkowe. Drugim są szanse posiadania dokładnie takiego samego modelu jak ktoś inny, ponieważ możliwości personalizacji obejmują ponad osiem milionów opcji, od ogólnego materiału po kolor progów lub kształt przetworników. O tym właśnie mówimy, gdy tematem przewodnim jest ekskluzywność.

Ale jedną rzeczą, nad którą zwykle zastanawiamy się bardziej, kiedy kupujemy naszą najnowszą gitarę, jest bezpieczeństwo i wsparcie, którego oczekujemy, jeśli coś pójdzie nie tak. Czy możemy otrzymać pomoc w tym procesie? Czy w pobliżu jest lokalny sprzedawca, który może mi pomóc? Jak mogę skontaktować się ze sprzedawcą lub producentem, aby uzyskać potwierdzenie gwarancji?

Bez wątpienia byłby to jeden z wielu problemów związanych z nabyciem nowego instrumentu, ale zdecydowana większość butików ma swoje warunki, aby pomóc swoim klientom na całym świecie. Większość z nich ma politykę zwrotów w ciągu 10 dni od dostawy, aby upewnić się, że nie ma żadnych wad lub poważnych awarii związanych z samym statkiem. Po tym czasie artysta może mieć nawet rok lub dwa lata gwarancji, co pomoże w przypadkach degradacji z upływem czasu lub problemów z rzemiosłem. Gwarancja nie obejmuje niewłaściwego użytkowania lub obchodzenia się z ich produktami, dlatego należy zachować ostrożność podczas użytkowania.

Ponadto, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do funkcji swojego sprzętu, możliwych regulacji lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat swojego sprzętu, strony internetowe marek często udostępniają różne instrukcje, instrukcje, a nawet wskazówki, jak lepiej przechowywać i używać nowego instrumentu. Platformy te zapewniają również listę dealerów (większość z nich w USA) i środki bezpośredniego kontaktu, które pozwalają nawet wprowadzić numer seryjny gitary, aby można było uzyskać pomoc w przypadku problemu, ponieważ zamówienie i numer seryjny gitary są zarejestrowane.

Dzieła butiku są czymś, co odnawia wizję posiadania instrumentu. Nadal jest to ogromny rynek, który należy brać pod uwagę przy rozszerzaniu kolekcji, ponieważ jakość druku i wartość tego rynku zwykle rosną z czasem. Posiadanie utworu, który zaprzeczy autentyczności, to świetny sposób, aby przenieść swoją wizję i muzykę na nowy poziom oraz upewnić się, że grana melodia jest podtrzymywana nie tylko przez instrument, ale przez całe dzieło sztuki.

zostaw komentarz
Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.
Może ci się spodobać też
Relic treatment - hot or not?
Adrian Gonciarz25 mar 20240 komentarzy
Postarzanie gitar - hit czy kit
Moda na "relicing", czy też (może bardziej adekwatnie) "postarzanie" gitar to temat ciągłych dyskusji wśród gitarowych pasjonatów. Idea jest bardzo prosta - sprawić, by nowa gitara wyglądała jak "stary", używany...
Czytaj więcej
The importance of a proper guitar pick
electric guitar
picks
Adrian Gonciarz20 gru 20230 komentarzy
Jak ważna jest właściwa kostka do gry na gitarze
Kostka gitarowa stanowi połączenie, element sklejający rękę z gitarą. Dlatego jest to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy, czynnik wpływający na nasz styl gry.
Czytaj więcej
Best boutique Stratocasters not made by Fender
Adrian Gonciarz23 sty 20232 komentarzy
Najlepsze butikowe Stratocastery, które nie zostały wyprodukowane przez Fendera
Jak odróżnić Stratocastera od innych typów gitar? To trudne pytanie, szczerze mówiąc. Istnieje wyraźna linia podziału między Stratocasters a gitarami w stylu Les Paul lub PRS. To, co sprawia, że...
Czytaj więcej
The most iconic guitar finishes
Fender
Gibson
James Tyler
PRS
Adrian Gonciarz16 sty 20230 komentarzy
Najbardziej kultowe wykończenia gitar
Wiemy, że droga do znalezienia idealnej gitary jest trudna. Oprócz wszystkich specyfikacji, które obejmują szczegóły techniczne dotyczące struktury gitary i jej brzmienia, wybieramy gitarę ze względu na jej wygląd. Kiedy...
Czytaj więcej