Polski
PLN

Najbardziej kultowe wykończenia gitar

Wiemy, że droga do znalezienia idealnej gitary jest trudna. Oprócz wszystkich specyfikacji, które obejmują szczegóły techniczne dotyczące struktury gitary i jej brzmienia, wybieramy gitarę ze względu na jej wygląd.

Kiedy mówimy o wyglądzie gitary, mówimy nie tylko o kolorze czy kształcie, ale także o jej wykończeniu. Radzę kontynuować czytanie tego artykułu, jeśli chcesz poznać najbardziej kultowe wykończenia (według nas), abyś mógł marzyć o swojej następnej gitarze elektrycznej.

Gibson Goldtop 1956
Steve Hackett, Duane Allman, David Gilmour, Jimmy Page i Robben Ford to nazwiska, które przychodzą nam na myśl, gdy myślimy o Goldtop 1956. To wykończenie jest tak eleganckie, że doskonale może być w centrum uwagi na scenie. Jesteśmy pewni cech dźwiękowych, które ma dobry Gibson, jednak dla profesjonalnego gitarzysty posiadanie złotej, dobrze wyglądającej gitary, która będzie wyglądać niesamowicie na zdjęciach, może zmienić reguły gry.

Wykończenie korpusu: nitroceluloza VOS (patyna vintage)

PRS 10 Top
Wiemy, że w większości wykończeń gitar technika malowania może być najbardziej atrakcyjną wizualnie częścią. Jednak w przypadku 10 Tops drewno figurowe jest decydującym czynnikiem, aby wyglądał oszałamiająco. Nie każdy top klonowy może dać wykończenie 10 Top, ponieważ „musi mieć wyraźnie określoną figurę na całym wierzchołku bez martwych punktów”.


Wykończenie korpusu: lakier nitrocelulozowy

EVH Frankenstrat
Wszyscy wiemy, jak kultowa jest ta gitara, ale jeśli chodzi o wykończenie, ten legendarny projekt powstał w umyśle bardzo młodego Eddiego Van Halena, który chciał po prostu czegoś, co „wygląda fajnie”. Jeszcze w latach 75' pomalował korpus gitary na czarno, nałożył paski taśmy gaferowej i po prostu przemalował na biało. W ten sposób dał życie jednemu z najbardziej rozpoznawalnych gitarowych wykończeń w historii.


Wykończenie karoserii: taśma i lakier Gaffera (oryginalny pomysł)

Stratocaster Buddy Guy Polka Dots
Nikt nie uwierzy, że pomysł dodania kropek do Stratocastera mógł wyjść od młodego mężczyzny, który obiecał matce kupić Cadillaca w groszki. Buddy Guy nigdy nie kupił Cadillaca, jednak poprosił Fendera o dodanie kropek na jego stratecie, aby uczcić pamięć jego matki i nigdy niespełnionej obietnicy. Jakiś czas później Fender musiał stworzyć więcej modeli o tym samym projekcie po niesamowitym sukcesie, jaki odniosło to wykończenie.

Wykończenie korpusu: Efektowne czarne wykończenie z dużymi białymi kropkami

Jimmy Page Dragon Telecaster
Początkowy projekt tego kolorowego Tele wyszedł spod rąk samego Page'a. Część inspiracji czerpał z psychodelicznych plakatów, aby ustawić kolory w jak najbardziej żywy sposób. Maskownica jest wykonana z przezroczystego plastiku, który pokrywa folię odbijającą światło. Jakie to jest świetne?


Wykończenie nadwozia: Różne kolory lakieru (oryginalny projekt)

Rocky Stratocaster George'a Harrisona
George Harrison wiedział, jak doskonale odwzorować część swojej psychodelicznej wyobraźni na swojej gitarze. Różne kolory, kropki, symbole i cyfry przeskakują ci do oczu, gdy patrzysz na tę gitarę. Nawet gałki poniosły konsekwencje inspiracji Harrisona. Niezależnie od tego, czy lubisz kolory, czy nie, to wspaniałe dzieło sztuki po prostu przekazuje pokój i miłość, nie będąc zbyt tandetnym. Właściwie to jest tandetne, ale kochamy to.


Wykończenie nadwozia: Różne kolory lakieru (oryginalny projekt)

Kultowy w przyszłości

Marki butikowe również robią swoje i jesteśmy pewni, że niektóre gitary zbudowane przez małe marki w ciągu ostatnich 20 lat będą (lub już są) kultowe w najbliższej przyszłości.

James Tyler Płonąca woda
Chociaż nazwa pochodzi od nazwy zespołu Michaela Landaua „Burning Water”, to wykończenie naprawdę wygląda jak „płonąca lawa wulkaniczna spotyka się z wodą oceanu”. Możemy potwierdzić, że pierwszą rzeczą, która przyciągnie twoją uwagę w tej gitarze , jest bez wątpienia pełne osobowości wykończenie. Oczywiście po zagraniu w nią zakochasz się, ale to już inna historia.


Wykończenie korpusu: Wykończenie płonącą wodą

James Tyler Psychodeliczne wymioty
Jeśli kiedykolwiek byłeś świadkiem, jak ktoś wymiotował, kiedy byłeś na LSD (mamy nadzieję, że tego nie zrobiłeś!), Prawdopodobnie to wykończenie będzie ci wyglądać znajomo. Chociaż historia tej gitary nie jest związana z żadną psychodeliczną substancją - był to tylko eksperyment kolorystyczny na gitarze wykonanej dla Michaela Landaua - to kolorowe wykończenie przywodzi na myśl popularne grafiki z lat 70-tych, kiedy dominowała subkultura hipisowska. scena.

Wykończenie ciała: psychodeliczne wymioty

Tom Anderson Anioł Ogień na niebie (Fire Sunset)
Zaczyna się od niebieskiego, a kończy na pomarańczowym, ale nawiasem mówiąc, biel i żółć tworzą idealną synergię. Kolorystyka tej gitary nie jest najatrakcyjniejszą cechą, choć robi wrażenie. Kształt nadany przez pikowany klon sprawia, że ​​po pomarańczowej stronie wygląda jak ogień, a po niebieskiej stronie niebo - nic dziwnego, dlaczego nazwa to „ogień na niebie”. 


Wykończenie korpusu: Fire Sunset

zostaw komentarz
Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.
Może ci się spodobać też
Relic treatment - hot or not?
Adrian Gonciarz25 mar 20240 komentarzy
Postarzanie gitar - hit czy kit
Moda na "relicing", czy też (może bardziej adekwatnie) "postarzanie" gitar to temat ciągłych dyskusji wśród gitarowych pasjonatów. Idea jest bardzo prosta - sprawić, by nowa gitara wyglądała jak "stary", używany...
Czytaj więcej
The importance of a proper guitar pick
electric guitar
picks
Adrian Gonciarz20 gru 20230 komentarzy
Jak ważna jest właściwa kostka do gry na gitarze
Kostka gitarowa stanowi połączenie, element sklejający rękę z gitarą. Dlatego jest to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy, czynnik wpływający na nasz styl gry.
Czytaj więcej
Best boutique Stratocasters not made by Fender
Adrian Gonciarz23 sty 20232 komentarzy
Najlepsze butikowe Stratocastery, które nie zostały wyprodukowane przez Fendera
Jak odróżnić Stratocastera od innych typów gitar? To trudne pytanie, szczerze mówiąc. Istnieje wyraźna linia podziału między Stratocasters a gitarami w stylu Les Paul lub PRS. To, co sprawia, że...
Czytaj więcej
The most iconic guitar finishes
Fender
Gibson
James Tyler
PRS
Adrian Gonciarz16 sty 20230 komentarzy
Najbardziej kultowe wykończenia gitar
Wiemy, że droga do znalezienia idealnej gitary jest trudna. Oprócz wszystkich specyfikacji, które obejmują szczegóły techniczne dotyczące struktury gitary i jej brzmienia, wybieramy gitarę ze względu na jej wygląd. Kiedy...
Czytaj więcej